Jdi na obsah Jdi na menu
 


SH CH Furness Way from Minebea to Nyliram JW

5. 11. 2012

Malý Fero, ako sme ho od mala volali sa narodil 6.7 2012 s váhou 380 gramov a má úplne rovanké sfarbenie ako jeho otecko Rhys. Fero u nás ostal najdlhšie a pričuchol si už aj k poľovnej práci. Tatino ho chválil, že vlohy má skvelé. Musel ostať u nás viac ako 3 mesiace, lebo jeho noví majitelia sú až v Anglicku a hranicu nesmie prejsť šteňa mladšie ako 3 mesiace, lebo nemá očkovanú besnotu. Ale dobre to vyšlo a Fero je už teraz v mestečku Askam in Furness v prekrásnej oblasti Lake district, v časti Cumbria vo Veľkej Británii. Jeho majitelia sú svetoznámi chovatelia welshov a sussexov Tom a Jane Grahamovci a pre mňa bolo veľkou cťou, že mali záujem o šteniatko odo mňa. Bolo mojím snom exportovať šteniatka do krajiny pôvodu, ale ani vo sne mi nenapadlo, že to bude tak skoro a pre takýcht významných chovateľov.  :)

Takže môžem vyhlásiť, že Fero sa stal členom svetoznámej CHS Nyliram Gundogs a teším sa na to, ako sa bude v budúcnosti prezentovať. :)

Fera sme si užili dlhší čas, takže máme aj viac fotografií :)

Tu sú, od narodenia..:

 

boy1a.jpg

5ty deň života

 

dsc06627.jpg

15ty deň života

 

578800_4402960121794_374807215_n.jpg

tu už mal Fero 5 týždňov

 

 

553838_4402958441752_1400671498_n.jpg

postojovka..

 

 

minirhysp.jpg

už mal 6 týždňov

 

 

minirhys.jpg

zase postojovka...

 

8.jpg

a tu už vo veku 2 mesiacov a trošku :)

 

 

5.jpg

..úplne krásny Ferov výraz

 

img_1185.jpg

tu už s Bobom a oteckom Rhysom na pláži v anglickom Askam in Furness

 

ja2.jpg

..tu už naše lúčenie v Anglicku...bude mi chýbať ...ale viem, že sa bude mať skvelo..

Takže prvé fotky z Anglicka, na fotke je Fero s kamošom Billym: 

 

img_3220.jpg

 

 Fero na svojej prvej výstave v Manchestri, 20.1.2013, kde v konkurencii 6 šteniat vyhral svoju triedu Minor puppy class a potom vo finále porazil všetky šteňatá a vyhral titul Best puppy in breed. Som na neho veľmi pyšná!!

 

manchester20132-fero.jpg

Fero v postoji so svojou majiteľkou Jane!

 

 Dlho netrvalo a Fero išiel na ďalšiu výstavu, ktorá sa volá Border Counties a nielen, že porazil všetky šteniatka plemena a stal sa Best puppy in breed, ale porazil aj všetky šteniatka ostatných plemien. A získal titul Best puppy in show!!! Majiteľom gratulujeme a sme náležite pyšní :)

 

bis-puppy.jpg

a tu je posudok rozhodkyne: " this dog has quality and style, head of correct proportions with clearly defined stop, no hint of coarseness, most expressing melting eyes, balanced construction enables him to move with complete co-ordination. Impressive for one so young, this dog has much to offer for breed I am sure. I colud not fault him " 

6.5.2013 - Border Counties Gundog Club (Open Show)

Ferko sa zase predstavil na výstave v Anglicku a samozrejme nám znova urobil radosť. Vyhral ocenenie Excellent 1, Best puppy in breed!
Gratulujeme!

 

fericko.jpg

Ferko v plnej kráse :)

 

Na výstave v Blackpoole získal titul best puppy in breed a potom titul Best puppy Group 4! Gratulujeme !

 Fakt nestíham uverejňovať Ferove úspechy, od júla 2013 sa začal vystavovať v triede juniorov žne iba úspechy. 

Keith Masson, rozhodca o ňom napísal toto: "mature looking boy in excellent condition, good head with plenty of work in it, strong shoulders, well boned, short coupled which is my preference, moved well"

 

dog-world.jpg

Ferko na titulke časopisu Dog world :)

 

1052599_10151491060075028_65427059_o.jpg

zväčšená fotka, ktorá je aj v novinách Dogworld

 

 

 

  24.8.2013 - Po výhre na poslednej výstave Ferko nazbieral dostatočný počet bodov na titul JUNIOR WARRANT. Odteraz sa môže týmto titulom hrdiť a bude ho mať zaslúžene za menom! Je to prvý slovenský welsh, ktorý tento titul získal!!!

22.2.2014 - WSSC Open Show

Na februárovej klubovej výstave posudzovala americká rodzhodkyňa Meghen Bassel a nášmu Ferovi udelila druhé miesto v triede Yearling, s týmto posudkom: 

"This dog excels in angulation and proportion. I appreciated his substance and depth of body. He has good bone and was in lovely show condition. He also has a nice head with good balance in all parts, although it is a different style to the winner's head. His kind eye is linked to his wagging tail, which was fully evident upon examination. His front legs were placed well beneath him, and were finished off with excellent feet. Low hocks and a meaty rear completed the picture. While I preferred the angulation and proportions on this dog to #1, he was not as sound on the move and tends to bunch his topline, perhaps from excitement. Time and ring experience should help him settle and set him up for success."

9.3.2014 - Yearling class na CRUFTS

Najväčšia najznámejšia výstava na svete, Crufts a debut nášho Ferka na nej. Kvôli jeho veku sa už ocitol v triede Yearling class a mal konkurenciu 11 psíkov. Veľmi veľmi ma potešilo, že rozhodkyni Lesley Tain (CHS Taimere) sa veľmi páčil a triedu vyhral!! to bol môj prvý výskok od radosti :)

Neskôr ma veľmi prekvapilo, že Fero sa dostal do finále o boj titulu CC a z 9 psíkov bol vybraný do užšej 4. Samozrejme, nemohol ešte poraziť šampiónov, ale aj toto bolo pre mňa dôbodom k radosti. Titul CC ostal v rodine, lebo ho vyhral Ferkov otec Rhys :)

 

img_1325.jpg

Ferko v momente, keď vyhral Yearling class v roku 2014

13.4.2014 - NEWSSC club show

Na tejto výstave sa predstavili Star, Fero a Billy. Rozhodkyňou bola Brenda Gills a Fero sa jej veľmi páčil a znova zopakoval úspech z Crufts a vyhral triedu Yearling!!!

Veľmi sa tešíme!

 

1898809_10152067984565028_3646666369836603089_o.jpg

zľava: Billy, Star a Fero

Fero je dnes v januári 2016 dospelým psom, otcom jedného vrhu a jehi syn Lenny je TOP WSS puppy za rok 2015 v Anglicku. Čo viac si môžem ako chovateľ priať. Fero je nositeľom dvoch CC a veľmi dúfam v tretie, aby sa z neho stal prvý Slovenský pes s titulum Šampión UK. Ale na to si ešte budeme musieť počkať :)

4.april.jpg

prekrásna fotka Fera v pohybe.

img_9639.jpg

Môj sen sa stal skutočnosťou a pred 10 rokmi by som o tomto ani nesnívala. Náš Fero sa stal ako prvý improtovný welsh do Veľkej Británie, anglickým šampiónom. Ani vo sne by mi nenapadlo, že šteňa z mojej CHS bude takto prepisovať históriu. Na získanie šampióna v UK potrebuje pes 3 CC, ale narozdiel od našich výstav, v UK sa neudeľuje CC v každej triede, ale iba jedno CC pre najkrajšieho psa ajedno CC pre najkrajšiu suku v plemene. A často sa výstav účastní aj 100 wss. Keďže je to krajina pôvodu, tých psov je na výstave veľmi veľa. A samozrejme njviac welshov je zastúpených na klubových výstavách, kde posudzujú iba špecialisti pre plemeno. O to je pre mňa väčšou cťou, že Fero svoj titul vybehal na 3 klubových výstavách a 2 z nich korunoval titulom Best in SHOW!

Boli to tieto výstavy: 

12.4.2015 North Of England Welsh Springer Spaniel Club

(rozhodca Daphne Bailey)

5.9. 2015 Welsh Springer Spaniel Club
(rozhodca Christine Knowles) - titul BIS
 
10.4.  2016 North Of England Welsh Springer Spaniel Club
(rozhodca Jane Howarth) - titul BIS

img_9677.jpg

Tom a Jane Graham (Nyliram Gundogs) s Ferom

our-dogs.jpg

a Ferkova reklama v časopise Our Dogs

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Šteniatka 2012 - Vrh F