Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archív 2014

20. 1. 2015

22. 12. 2014 - Krásne Vianoce!!

Prajeme Vám krásne a radostné Vianoce! Plné pokoja a radosti aj so svojími štvornohými kamarátmi :)

christmas.jpg

13. 12. 2014 -  Welsh springer spaniel kalendár 2015

Samozrejme aj tento rok sme nezabudli pripraviť WSS kalendár. Cez rok majitelia našich šteniatok, aj my, sme urobili toľko fotiek, že bolo jednoduché vybrať 12 fotiek a urobiť z nich kalendár. Fotky nájdete vo fotoalbume a ak chcete, môžete si ho u nás aj objednať.

9.jpg

1. 12. 2014 - Úspešný vrh F

Som vďačná za ľudí, ktorí vlastnia naše psíky a úspešne sa s nimi prezentujú a hlavne prezentujú plemeno. Tento víkend som síce ja sedela doma, ale dostávala som samé skvelé správy od majiteľov našich šteniatok. Tento víkend sa pochlapili hlavne dvaja chlapci z vrhu F. Forrest a Flash Roy. Som rada, že všetky Fká sú také aktívne. Veľmi ma potešilo, keď mi Jakub Hudák zavolal a mohla som jemu a Forrestovi gratulovať k I. cene v Jesenných skúškach malých plemien. Forrest už teda má farbiarske, lesné a jesenné a viem, že budúci rok budú postupovať ďalej :) Gratulujeme Kubko!

Hneď večer sme sa dozvedeli, že Evka s Flash Royom boli na dvojdňovej výstave v Nitre a tiež to krásne skončilo. Prvý deň získali ocenenie Výborný 1, druhý deň už zakončili ocenením V1, CAC, CACIB a BOB!!

Gratulujeme!!

A o dva týždne už len treba držať palce Ferkovi na jeho tohtoročnej záverečnej výstave v Anglicku!

unnamed.jpg

Diplom zo skúšok, na ktorý sme veľmi pyšní!

roy.jpg

a Flash Roy so svojimi trofejami :)

 

24. 11. 2014 - Vydarené krytie

both.jpg

Dnes sme nakryli našu sučku Funny (Ferndel Phantasia) čerstvým Európskym víťazom a hlavne úžasným psom Rhysom (Pennylock Rhys Over Nyliram), ktorý už bol otcom nášho vrhu F, ale z tohto vrhu pochádzajú 4 chlapci a nemáme po Rhysovi sučku. Tak snáď sa teraz zadarí a sučky sa narodia. Ak by ste mali vážny záujem o šteniatko z tohto spojenia, ozvite sa nám. Ak sa nám podaria nejaké šteniatka, mali by sa narodiť okolo 27. januára 2015.

28. 10. 2014 - Európska výstava psov Brno 2014

Highlight roka je za nami a som nesmierne šťastná, že dopadol ako dopadol. Cez víkend sme absolvovali 2 výstavy. V sobotu sme sa v Brne zúčastnili Národnej výstavy psov, ktorú posudzovala Linda Voláriková. Jej kozmicky rýchle posudzovanie sme prežili s titulmi: Rhys - V1, CAC a Star s titulom V1, Res CAC.

Druhý deň sa konala Európska výstava psov a naše plemeno posudzovala znova slovenská rozhodkyňa MVDr. Gabriela Ridarčíková. Bolo prihlásených 30 psov, čo muselo byť takým angličanom skoro na smiech. Keď ich Crufts pojme aj 220 welshov:) Znamená to len jedno" musíme viac plemeno WSS propagovať a dostať do povedomia.

Bojovali sme o tituly s krásnymi psami a aj našimi odchovmi :) Európskym víťazom sa stal SK CH/ SH CH Pennylock Rhys Over Nyliram JW ShCM a získal tituly: V1, CAC, CACIB, European Winner 2014 a taktiež sa z neho stal Český šampión! Nemohli sme byť viac pyšní :)

Porazil v triede svojho syna Gangsta Minebea, ktorý však získal titul V2. Res CAC!

SK SH/SH CH Nyliram Blazing Star sa uchádzal o priazeň v triede šampiónov, v ktorej porazil 2 dlhoročných šampiónov a vyhral titul V1, CAC!

Zastupoval našu chovateľskú skupinu ešte aj tretí Rhysov syn Fellow Aspero Minebea a získal titul V2, ResCAC a porazil dokonca aj svetového víťaza!

Ďakujeme pani rozhodkyni, ktorá našim psíkom dala také krásne hodnotenia!!

Krásny deň s priateľmi, z ktorého nájdete fotoalbum v rubrike výstavy

 

europeanwinner.jpg

Rhys, ja a pani rozhodkyňa: MVDr. Gabriela Ridarčíková!!

 

7. 10. 2014 - Danube DUOCACIB Bratislava

Nie je mojím zvykom, že chodíme do Bratislavy vystavovať, ale spojili sme príjemné s užitočným a strávili krásny víkend v Bratislave. Ďakujem za úžasnú pohostinnosť Pati Mathernyovej a Daphinke, že sa o nás starali!

V nedeľu sme si užili výstavu v Inchebe. Predvádzali sme Rhysa a Stara a musím znova poďakovať Pati, že mi ich pomohla handlovať. Rhys v triede šampiónov vybehal CAC a Res. CACIB a jeho synáčik Star ho porazil v triede otvorenej a Star zíkal tituly CAC, CACIB a napokon aj BOB! Za krásne posudky ďakujeme českému rozhodcovi Milošovi Kašparovi!

 

bratislava102014.jpg

Nyliram Blazing Star - BOB a Zara Jankina záhrada - BOS

 

 

21.9.2014 - Veľmi veľa noviniek

Začína poľovnícka sezóna a taktiež veľmi veľa psíkov aj z našich odchovov absolvuje poľovnícke skúšky, len ja to už pomaly nestíham sledovať. Chcem pogratulovať Šárke Zálešakovej a jej Argiemu (Gangsta Minebea) k II. cene na Farbiarskych skúškach!! Gratulujeme!! 

 

10700588_863454637005891_2886425951302732929_o.jpg

 

Irenka Hulková a jej Gino (Gintonic Minebea) absolvovali Jesenné skúšky malých plemien a podarilo sa vďaka poslednej disciplíne dostať do tretej ceny, ale všetci vieme, že Irenka to dá ešte raz a Gino to dá na I. cenu. veľmi gratulujeme!!

A dnes Jakub Hudák a jeho Forrest Gump Minebea absolvovali Lesné skúšky malých plemien a urobili mi veľkú radosť, keď skončili v I. cene a získali celkovo 3tie miesto!!

Gratulujeme!

A nakoniec Veronika a Dempsey Minebea boli na výstave v Miskolci a Dempsey vyhral ocenenie V1, CAC, BOB!! Gratulujeme!!

 

10360260_4634542197662_7920757912945076261_n.jpg

 

13.9.2014 - Novohradog - Národná výstava v Lučenci

Tak ako minulý rok, aj tento rok nám počasie v Lučenci neprialo a strašne pršalo a bolo všade blato. Ale podarilo sa nám udržať psy v suchu a podarilo sa nám ich aj predviesť :) Rozhdokyni Lenke Frnčovej (pôvodne sme sa prihlasovali na pána Stanovského) a najviac páčil Star a získal ocenenie V1, CAC, BOB. Rhys získal CAC v triede pracovnej a Askam v triede otvorenej taktiež získal CAC. Evka vystavovala aj náš odchov Flash Roy Minebea a ten získal V2, REs CAC. Evka išli aj v nedeľu a v nedeľu získal titul V1, CAC. Všetkým gratulujeme!!

9.9.2014 -  Klubová výstava sliedičov

V nedeľu sme si znova veľmi privstali (zase sme si v aute nadávali, že sme neostali spať) a prešli sme celou republikou, aby sme sa zúčastnili Klubovej výstavy sliedičov. Rozhdocom bol Moray Armstrong (CHS Bitcom), ktorý bol veľký profesionál a veľmi ma ukľudňoval ten pokoj angličana. Najviac ma potešil úspech Forresta, keď zísakl ocenenie V1, CAC, BOS a v ten deň bol aj zbonitovaný. Keďže má splnené všetky podmienky k uchovneniu, tak by sa z neho mal čoskoro stať chovný pes! Majiteľovi Kubovi, gratulujeme!

Na výstave sme ho sprevádzali ešte s Funny a s Rossi (Hello boys Minebea), Funny záskala ocenenie Res CAC a Rossi: V1, CAJC!

 

bac.jpg

 

 

 

3.9.2014 - Stretnutie priateľov poľovných sliedičov 

Tento rok sme s Aďou Iglódyovou pripravili už piate stretnutie priateľov poľovných sliedičov, čiže jubilejný ročník :)

Vedeli sme, že bude prelomový, či v dobrom alebo v zlom. A veru BOL prelomový,  bol neskutočný a z nášho pohľadu aj najvydarenejší. Teší nás aj to, že kým prvé stretnutie na Domaši bolo také komorné, to tohtoročné už dalo zabrať, pretože sa celkom zúčastnilo 49 ľudí s 26 psíkmi patriacimi k sliedičom a 8 "nesliedičmi"!

 

10446146_10204674354128402_2150003841754164486_o.jpg

veľmi veľa ľudí a veľmi veľa psov :)

 

 

18.8.2014 -  Welsh Kennel club dog show a Brixiho úspechy

Cez víkend sa konala v Anglicku ďalšia veľká a známa výstava WKC a náš Ferko zase nastúpil v triede Limit class. Rozhodca Graham Tain si zo 7 psov vybral práve Fera a neskôr mu udelil titul RCC. Je to úžasné, že behom 2 týždňov sa Ferovi podarilo zíslať 2 tituly!! Som na neho veľmi pyšná! Ďakujem rozhodcovi aj majiteľom, že toto umožnili!

 

Ospravedlňujem sa Lucke Nohýnkovej, že som zabudla poďakovať za jej veľký úspech s Brixím, synovi nášho Astora. Podarilo sa im zložiť všestranné skúšky v II. cene a Brixí už od teraz bude mať pre menom stále znak "U", ako dôkaz, že to zvládol! Gratulujeme!

7.8.2014 -  Krásny výlet

Minulý týždeň som robila spoločnosť mojím kamarátkam po cestách Anglickom. Samozrejme sme využili možnosť navštíviť výstavu - National Gundog show v Malverne.  A na túto výstavu bol prihlásený aj " náš" Fero, šteniatko, ktoré žije v UK. Prvýkrát sa predviedol vo veľmi silnej triede Limit class a ja som nedúfala vôbec v nejaké umiestnenie, keďže sa stretol už s dospelákmi. Ale moje prekvapenie bolo veľké, keď Ferko celú triedu vyhral a potom získal aj RCC!! Ja som bola nesmierne šťastná, že som mohla byť pri tom! Ďakujem rozhodkyni Jane Howarth (CHS Arkview) a Grahamovcom, že sa Ferkovi tak venujú!

Apropo, z Anglicka s nami prišiel Rhys :) a snáď budú, na začiatku roka 2015, šteniatka :)

VIac info v rubrike Šteniatka WSS

 

 

1052599_10151491060075028_65427059_o.jpg

Ferko v plnej kráse :)

 

 

25.7. 2014 - Prekvapenie

Dnes mi do pošty prišlo malé prekvapenie, ktoré mi vyrazilo dych. Z Prahy som dostala pohľadnicu, ktorá ma veľmi potešila. Je na nej moje šteniatko Gintonic Minebea. Irenke Hulkovej velmi dakujem za pohladnicu, aj za starostlivosť o Gina.

Gino taktiež zložil skúšky z vodnej práce a sme na neho a na Irenku  náležite pyšní!! Čiže veľmi, lebo sú to veľmi náročné skúšky!

 

gino_card.jpg

 

 

8.7.2014 - Zlatý kráľ šampiónov!!!

Cez víkend boli dve výstavy vo Veľkej Ide. My sme sa so Starom a Askamom zúčastnili výstavy v nedeľu. A našou rozhodkyňou bola Magdalena Swieton z Poľska. Z našej CHS sa zúčastnil výstavy aj Flash Roy Minebea. Askam Roya porazil v triede otvorenej, takže Askam má výsledok. V1, CAC a Roy získal V2. Obom gratulujeme k výsledkom!!

Star bežal v triede šampiónov a získal tituly: V1, CAC, CACIB a BOB!

Boli sme vďační aj za tieto výsledky, ale to sme netušili, že tento deň sa týmto ešte neskončil. V záverečných súťažiach bola vyhlásená súťaž pre všetkých psov v triede šampiónov o titul Kráľa šampiónov. Star nastúpil do záverečného kruhu s Betkou Piskovou a v obrovskej konkurencii tento boj vyhrali!! Betka Stara krásne handlovala, za čo jej ďakujem!

V záverečnej bitke sa ešte stretli s Argentískou dogou, ktorá vyhrala Kráľa šampiónov na výstave v predošlý deň. Komisia rozhodla, že Star je tým najkrajším psom a získal titul Zlatý Kráľ šampiónov!! Sme na Betku aj Stara veľmi pyšní!!

Ďakujeme všetkým rozhodcom, všetkým priateľom a ľuďom, ktorí toto umožnili!!

 

10448823_10201327496549860_3337406926219841008_n.jpg

Betka a Star so všetkými trofejami!

 

10527854_10201327495749840_7400148318733854069_n.jpg

Betka a Star na stupni najvyššom!

 

 

233.jpg

Star bol na seba náležite pyšný :))

 

10496171_809339599090191_312708804687967504_o.jpg

za túto krásnu fotku ďakujeme Lucii Drietomskej!

 

 

 

4.7.2014 - Deň so šteniatkami

Dnes sme sa šli pozrieť na šteniatka do CHS Vimbark. Majú krásne 4 sučky a 3 psíkov. Sú to prekrásne šteniatka. Už sa blíži aj čas, keď budú môcť ísť do nových domovov. Majú ešte nejaké šteniatka voľné. CHS sídli v Bardejove. Ak by ste mali záujem o šteniatko, pre viac informácii, kliknite na web: www.vimbark.sk

urobili sme aj nejaké fotky: 

 

pups.jpg

viac fotiek som pridala do sekcie Šteniatka WSS

 

img_2411.jpg

 

 

1.7.2014 - Národná výstava Klatovy (Česká republika)

Som veľmi pyšná na naše odchovy a ospravedlňujem všetkým, ktorí majú nejaké úspechy a ja ich nestihnem ani zverejniť, ani odsledovať. Cez víkend sa konala Národná výstava Klatovy. Zúčastnili sa naši dvaja mladí psíci. Fellow Aspero Minebea a Gangsta Minebea.

Obaja boli veľmi úspešní a to s takým výsledkom: 

Gangsta Minebea   - Výborný 1, CAC, dokončil si cestu k získaniu titulu Český junioršampión

Fellow Aspero Minebea - Výborný 1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz, BOS

obom gratulujeme!!

 

 

10330340_659000794183169_3019503337861679008_n.jpg

Fellow Aspero Minebea

 

 

BOB vyhrala krásna suka Bereta Idol Bohemia, ktorá je dcérou "skoro nášho" Rhysa :)

Gratulujeme!!

 

10494930_298304957014193_8506732311619676171_o.jpg

zľava: BOB - Bereta Idol Bohemia, BOS- Fellow Aspero Minebea, BOJ - Alvin Králuv Hrádek

 

 

16. 6. 2014 - Špeciálna výstava Klubu chovateľov sliedičov

Po tom, čo sme sa vrátili z našej cesty, boli sme v Anglicku vyzdvihnúť Stara, aby si na Slovensku dokončil šampionát. A netrvalo to ani dlho, lebo v sobotu 14.6. sme cestovali zase od druhej rána do Báču na výstavu klubu chovateľov poľovných sliedičov. Išli sme v ťažkej zostave, veľa psov a veľa ľudí :) Posudzovala nás pani Ing. Dana Pospíšilová - Vodáková.

Tu sú naše výsledky: 

Daphne Moon Minebea - VD2

Forrest Gump Minebea -  výborný 1

Hello boys Minebea - Veľmi nádejná 1

Askam Dolston - V2, Res CAC

SH CH Nyliram Blazing Star JW ShCM - V1, CAC, Best of Breed

Star sa tak páčil aj rozhodcovi, pánu Milošovi Kašparovi v záverečných súťažiach udelil titul BEST IN SHOW!!

Obom rozhodcom ďakujeme za ich posudky k naši psíkom

Star si tiež splnil podmienky na titul Slovenský šampión krásy!!

 

bis.jpg

moja radosť z víťazstva:)

 

 

bis2.jpg

 

 

1.6.2014 - Nitru ovládli naše ochovy

Ako stále, aj tento rok sa v Nitre konali 2 Medzinárodné výstavy a dokonca aj kvalifikácia na Crufts. Počas obidvoch dní sa na nich zúčastnili naši dvaja chlapci z ČR. Fellow Aspero Minebe a Gangsta Minebea. Obidvom ďakujem za prezentáciu plemena a našej CHS.
Tu su ich výsledky, ku ktorým im gratulujem: 

31.5.2014

Fellow Aspero Minebea - VD

Gangsta Minebea - V1, CAC, BOB a splnil podmienky na Junioršampióna Slovenska

 

10419989_803072796377409_3752323327391219486_n.jpg

 

1.6.2014

Fellow Aspero Minebea - V1, CAC

Gangsta Minebea - V1, CAC, BOB

Gangsta sa tiež kvalifikoval na Crufts 2015

 

10426166_803074963043859_7819477226901184253_n.jpg

 

 

 8. 5. 2014 - Krajské výstavy v ČR

Niekedy už ani nestíham sledovať, čo sa všetko v živote našich odchovov deje. Preto som vďačná majiteľom, že mi sami posielajú info a delia sa s nami o zážitky a úspechy. Dnes dokonca dvaja naši psíci: Gintonic Minebea a Fellow Aspero Minebea reprezentovali našu CHS na Krajských výstavách.

 

ppohar.jpg

Ten pohár vľavo patrí Asperovi za Krajského víťaza na Pojizerskej výstave v Mladej Boleslavi

 

Ten pohár vpravo patrí Ginovi z Krajskej výstavy v Staňkove

Gratulujeme psíkom a majiteľom a ďakujeme za skvelú prezentáciu :)

 

3. 5. 2014 - Prague Expo Dog

Teším sa veľmi. Naša mlaď dospieva a začína miešať karty aj na veľkých a kvalitných výstavách. Veľmi ma potešilo, že Fellow Aspero Minebea sa predviedol na veľkej pražskej výstave a odniesol si veľmi cenné tituly a krásny posudok. Rozhodkyňa Jindřiška Bendová bola z neho unesená a dala mu krásny posudok a tituly V1, CAC, CACIB a Aspero sa kvalifikoval na Crufts 2015, takže budeme mať v marci o pasažiera viac :)

Gratulujeme Lucke a Asperovi!

 

10303774_627922593957656_5835446842771699861_n.jpg

Fellow Aspero Minebea - V1, CAC, CACIB, Crufts qualificated for 2015

 

2.5.2014 - Šteniatka sú už na svete

Minulý týždeň sa v CHS Brixi´s Pride v Čechách narodili ďalšie detičky nášho Boba. A to hneď riadne úctihodným množstvom. Narodilo sa 10 šteniatok a to 7 psíkov a 3 fenky. Šteniatka sú nádherne sfarbené a nádherne rastú. Ak máte záujem o welshie šteniatko, ozvite sa na www.brixispride.com

 

10318580_754291251270679_540199737_n.jpg

 

 

1.5.2014 - Máme radosť!

Zase sa teším z našich odchovov a veľmi si vážim majiteľov, ktorí ich nenechali len ležať na gauči, ale nechajú ich aj pričuchnúť aj k poľovníckej práci. A o to si to vážim viac, že s tou prácou nemali skúsenosti, ale predsa sa do výcviku psa pustili, aby skúšky absolvovali. Preto aj totu cestou chcem pogratulovať Šárke a Irenke, že tie skúšky dali a hlavne, že to zvládli aj psychicky :) Šárka a Gangsta Minebea absolvovali skúšky vlôh v II. cene. Irenka a gintonic Minebea absolvovali skúšky v I. cene a vyhrali aj prvé miesto medzi malými plemenami. Gratulujem!!

 

10178055_783670144984341_7260334120699866792_n.jpg

Šárka a Gangsta Minebea

 

 

10277711_665687023479111_161995864116600256_n.jpg

Irenka a Gintonic Minebea

 

 

15. 4. 2014 - viac šteniatok :)

Dnes sme dostali úžasné správy. Náš Bob -  Ferndel Midshipman kryl dve suky: Inma´s Queen of Hearts v CHS Brixi´s Pride v ČR (www.brixispride.com) a druhou sukou bola Ceva z Mladého boru z CHS Vimbark na Slovensku, dokonca na Východe v Bardejove www.vimbark.sk. Obe sučky majú potvrdenú brezosť a môžeme sa znova tešiť na šteniatka!! Gratulujeme chovateľom!

 

 

14. 4. 2014 - Veľmi veľa noviniek

Takže hneď na začiatku musím povedať, že Bee Dolston má novú rodinu a bude bývať v Zlatých Moravciach :) Ďakujeme rodinke Papoutsakis!!!

Druhou novinkou sú šteniatka. Astor kryl fenku Donu od Ferianci a dňa 6.4.2014 sa narodilo 5 šteniatok :)

Treťou novinkou je, že čas rýchlo beží a už aj naše F-ká majú šteniatka a Funny sa stala starou mamou :) V CHS od Jasluvky v ČR sa narodilo 6 šteniatok nášmu odchovu Fellow Aspero Minebea. Gratulujeme!!!

V nedeľu tento víkend sa konala veľmi dôležitá klubová výstava NEWSSC v Anglicku. Predstavili sa Billy, Star a aj Fero. Fero vyhral Yearling class a Star získal ďalšie CC, potom ešte aj titul Res BEST IN SHOW!! Gratulujeme!!!

 

1519699_10152067982170028_4175499669429200016_o.jpg

zľava: Billy, Star a Fero ...krásavci :)

 

 

 

10001117_10152067823935028_7643327603213504116_o.jpg

Star a jeho prirodzený hrdý výraz..krásne sú aj hviezdičky za ním :))

 

 

 

23. 4. 2013 - Bee Dolston

V piatok nás boli navštíviť Skovajsovci z CHS Dolston a mali so sebou fenku z ich posledného vrhu Bee Dolston. Z rodinných dôvodov sa im vrátila do CHS a hľadajú jej novú rodinu. Bee má skvelý rodokmeň, je zdravá a radi by ju umiestnili do milujúcej rodiny. Ak máte záujem o krásnu welshiu slečnu, ozvite sa v CHS Dolston - www.welshspringer.sk , alebo na tel. číslo: 0902137141

 

img_6461.jpg

Bee Dolston

 

 

20. 3 2014 - Len dobré správy

Z Českej republiky sme od majiteľov našich šteniat dostali len tie najlepšie správy. Gangsta Minebea a jeho braček Gintonic Minebea boli na testy, či majú zdravé oči a či nezdedili dyspláziu bedrových kĺbov. Obaja sú zdraví, Gangsta má DKK 0/0 a oči čisté,  Gintonic Minebea má DKK 0/0 a tktiež oči čisté. Sme radi a tešíme sa!!

 

15. 3. 2014 - Crufts 2014

9.3. 2014 som absolvovala časť z výstavy Crufts. Gundog day bol tým naším dňom. Vystavovali sa welshe. Nedalo sa to zhrnúť do pár slov, tak som pripravila reportáž, ktorú nájdete v rubrike Reportáže z výstav WSS.

Určite ma ale najviac potešilo víťazstvo nášho Fera v Yearling class a víťastvo Rhysa a titul Best of Breed. Som rada, že som mohla byť toho všetkého súčasťou. Fotky sú vo fotoalbume a nájdete album aj pri článku.

 

img_1674.jpg

zľava: Star, Fero a Rhys

a my s Veronikou :)

 

22.2, 23.2 2014 - DUOCACIB Brno

Výstavná sezóna sa začala a my ju, ako každý rok, začíname v Brne na krásne zorganizovanej výstave v priestoroch BVV. Tohto roku sme už medzi welšami mali dosť veľké zastúpenie. Preto aj takto chcem poďakovať majiteľom našich odchovov, že tak krásne prezentujú našu CHS. A hlavne sme mali kopu srandy a perfektne sme si pokecali. A teší ma, že kvalita a množstvo welšov na výstavách krásne stúpa!

Naše výsledky: 

22.2.2014 - rozhodca: Ing. Dana Pospíšilová

Gangsta Minebea - V1, CAJC, Best of junior

Fellow Aspero Minebea - V1, CAC

Askam Dolston - V2, Res. CAC

Ferndel Midshipman - V2, Res. CAC

23.2.2014 - rozhodca: Miloš Kašpar

Gangsta Minebea - veľmi dobrý 2

Fellow Aspero Minebea - V1, CAC

Askam Dolston - V2, Res. CAC

Ferndel Midshipman - V2, Res. CAC, Res. CACIB

 

dsc_0732.jpg

zľava: Aspero, Gangsta a Askam

 

 

dsc_0744.jpg

zľava: Gangsta a Bob (Ferndel Midshipman)

 

 

8. 2. 2014 - Poľovnícka sezóna

Klasicky, ako stále, naše psi pomáhajú pri poľovačke aj 3 x do týždňa, lenže aby to niekto fotil, to nie je možné. Až keď už veľmi veľmi prosím, tak nejaké fotky sa dostanú aspoň do mobilu. Tu je jedna, zo včera, keď Bob a Astor dohľadali jedného z mnohých diviakov tento rok.

 

1743372_10203121111738313_1714234564_n.jpg

 

3. 2. 2014 -  Ďalšie krytie a aktualizácia stránky

Takže najhorúcejšia novinka je, že náš Astor kryl krásnu a šikovnú a hlavne zdravú sučku Donu od Ferianci a budeme dúfať, že o dva mesiace sa jej narodia šteniatka. Všetko prebehlo hladko, takže teraz nám neostáva nič, len čakať.

Vrh H (Happy litter) má svoju robriku v Menu Vrhy a každé šteniatko má svoju stránku už aj s fotkami z nových domovov. Teším sa, že všetci majitelia nám píšu a posielajú fotky a tak môžeme sledovať ako naše šteniatka rastú :)

Aj nášmu pointrovi Douglasovi sme vytvorili fotoalbum, kde budeme pridávať fotky.

A tu je ešte jedna zimná welsh fotka: 

 

img_0606.jpg

zľava: Funny, Brita, Astor a Bob

 

 

 7.1.2014 - Nový rok 2014

Ten čas tak rýchlo letí! Zase si budem musieť zvykať na tú 2014 v každom dátume. Prajeme Vám v novom roku, nech ste zdraví. nech sa Vám darí a ste šťastní a Vaši domáci miláčikovia tak isto :)

Všetky novinky z roku 2013 som presunula do archívu.

A ako sa nový rok začal? Predsa super :) Dostali sme z Brna správu, že tento víkend na Hanáckej výstave psov, Bobova dcéra Nora od Jaslúvky si dala premiéru na výstavnom poli a nemohla to začať lepšie, keďže získala tituly: V1, CAJC, BOJ a nakoniec BOB. Úžasný úspech pre mladú, len 9 mesačnú sučku! Gratulujeme majiteľom a chovateľke Dane Pospíšilovej!

 

1497783_10202858480092686_1215216310_n.jpg